STARKE  RADLER  TO MY!!!Pokaż galerieZa nami wypad rowerowy pełen wrażeń wraz z biwakiem pod namiotami i wieczornym ogniskiem.

A wszystko zaczęło się od Filipa z 2a i uczennic Justyny i Kingi z klasy 1b.

Na początku roku szkolnego wspominaliśmy wakacje, rozmawialiśmy o tym, gdzie byliśmy i jak spędzaliśmy swój urlop.

Okazało się, że niektórzy lubią jeździć na rowerach i chętnie pojechaliby gdzieś dalej większą grupą rowerami. I tak pomysł uczniów przerodził się w aktywny rajd rowerami.

Zebraliśmy się i wyruszyliśmy szlakiem Oder – Neisse – Radweg, czyli wzdłuż Odry z Siadła Dolnego do Schwedt/Oder. Trasa nie należała do najłatwiejszych. W sumie mamy w kołach ponad 100 km!!! Mieliśmy chwile zwątpienia i zastanawialiśmy się, czy damy radę wrócić:).

IMG 20190529 140913III miejsce w konkursie z języka niemieckiego dla:
Patrycji Olejnik i Nikodema Góralskiego z klasy 2c

"Moja Szkoła" - link promujący naszą szkołę

Dzień Patrona w Placówce Straży Granicznej w SzczeciniePokaż galerie20 maja 2019 roku klasa mundurowa 2a z VII LO wspierała funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej uczestnicząc w uroczystości posadzenia "Dębów Pamięci" oraz pomagając w organizacji Dnia Patrona por.rez. Wacława Russockiego.

W programie przewidziany był pokaz umiejętności i wyposażenia Straży Granicznej oraz formacji współpracujących. Występowała orkiestra reprezentacyjna Morskiego oddziału SG.

Na odwiedzających czekały różne atrakcje m.in. tor sprawnościowy Straży Pożarnej, symulator jazdy 3D, strzelnica pneumatyczna, gry i zabawy edukacyjne.

Oczywiście nie obyło się bez wojskowej grochówki, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością.

OGROMNE  PODZIĘKOWANIA  DLA  KLASY  2A

Liliana Wasilewska – wychowawca klasy 2a

Klasa 2a o profilu "Bezpieczeństwo Publiczne" uczestniczyła w całodniowym seminarium w Berlinie dotyczącym spraw związanych ze służbą wojskową, jej działaniami w kraju i poza granicami państwa, historią sił zbrojnych w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ponadto mogła zapoznać się ze strukturą polityczną i zadaniami parlamentu niemieckiego odwiedzając Bundestag.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu i możliwość uczestniczenia w spotkaniu w Bundesministerium der Verteidigung oraz zwiedzenia Bundestagu od "kulis" panu Guido Jeschke, natomiast za oprowadzanie i opiekę podczas naszej wizyty panu kapitanowi Jan Czarnitzki.

Wychowawca klasy 2a: Liliana Wasilewska

Wizyta u strażakówPokaż galerieDzisiaj uczniowie z klasy 1A o profilu Bezpieczeństwo Publiczne zapoznali się z taktyką działań gaśniczych i ratownictwa specjalistycznego. Strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 3 przy ul. Klonowica pokazali nam wozy specjalistyczne i opowiedzieli o swojej pracy.