INTEGRACJA i SURVIVALPokaż galerie
Klasy 1a,1b i 1c w dniach 14.-15.09.2017r. pojechały do Czarnocina, by zintegrować się między sobą, poznać bliżej wychowawców, ale też spędzić ciekawie czas.

Zajęcia dla klas mundurowych 1a i 1b miały charakter głównie survivalowy, dla klasy 1c edukacyjny. Była okazja by wspinać się po ściance, strzelać do celu, ale też musieliśmy zbudować szałas i ugotować zupę na ognisku.

Nie zabrakło też wspólnej wycieczki rowerowej, spaceru nad zalew i zajęć integracyjnych z pedagogiem szkolnym.

Biwak survivalowy klasy 2a VII LO w Binowie

W dniach 14 – 15 września uczniowie klasy 2a o profilu bezpieczeństwo publiczne VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie przebywali w Binowie. To była szczególna wycieczka, na którą uczniowie nie pojechali, lecz poszli wraz z instruktorami i wychowawczynią, z pętli autobusowej Podjuchy do stanicy ZHP Bukowina w Binowie. Po zakwaterowaniu w domkach kempingowych, uczniowie podzieleni na grupy zaczęli zajęcia: paintball, przeprawa przez sięgające piersi bagno oraz praca narzędziami w warunkach walki o przetrwanie (uczyli się, jak zdobyć materiał na ognisko i jak je rozpalić tym, co mamy do dyspozycji). Nocne zajęcia uczestników survivalu z 2a obejmowały zbudowanie w lesie schronienia (szałasu), a po przerwie - grę terenową, w której podzieleni na patrole wykazać się mieli sprawnością fizyczną na czas i strzelaniem z wiatrówki (test Stroopa), ponownie spenetrować wodę, by zapamiętać ukryte pod pontonem hasło oraz wykorzystać ogień. Dzień obozowiczów zakończył się po godzinie pierwszej, ale o 7.00 była już pobudka:)

VII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjów do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO, który odbędzie się dnia 24 października 2017 roku w VII LO przy ul. Jana Styki 13 w Szczecinie. Zgłoszenia chętnych uczniów prosimy przesłać mailem albo faksem do dnia 18.10.2017 roku do organizatora konkursu, pani Doroty Jeziorskiej, e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fax szkoły 91 4877751.

Załącznik - regulamin konkursu.

Konkurs Pokaż galerieNAGRODA W KATEGORII FOTOGRAFICZNEJ - SZKOŁY GIMNAZJALNE

PATRYK KORYCKI

„SZCZECIŃSKI SKATEPARK -

TU CZAS PŁYNIE INACZEJ”

GIMNAZJUM NR 34

TYPISCH DEUTSCHPokaż galerieW dniach 26.03. - 01.04. 2017r. grupa uczniów z VII oraz XII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie wzięła udział w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży z partnerską szkołą w Rotenburgu.

Temat projektu - "Typisch Deutsch"  polegał na wspólnym poszukiwaniu produktów, marek, firm kojarzących się z Niemcami jako krajem, oraz odkrywaniem typowych cech w odniesieniu do mieszkańców.

Po bardzo serdecznym przywitaniu w "Jakob Grimm Schule" przez panią dyrektor Sabine Amlung, podzieliliśmy się na dwie grupy, by wymienić się pomysłami dotyczącymi realizacji projektu. Następnie próbowaliśmy skonfrontować nasze spostrzeżenia z realnymi sytuacjami z życia codziennego.

Pojechaliśmy na wycieczkę do Frankfurtu, byliśmy dwa dni w Hamburgu. W miejscowości, w której gościli nas nasi partnerzy – Rotenburgu czekało na wszystkich zadanie interaktywne.