the SpellMasterThe English alphabet is pure insanity….., It can hardly spell any word in the language with a any degree of certainty.

/Mark Twain/

W ramach współpracy VII Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie w maju 2018 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w języku angielskim The SpellMaster.

W potyczkach ortograficznych  wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Konkurs składał się z trzech etapów i obejmował sprawdzenie trzech umiejętności językowych z zakresu ortografii: zapis słowa literowanego przez nauczyciela, napisanie dyktanda oraz literowanie.

Do finałowej rozgrywki zakwalifikowali się: Zuzanna Kołodziej, Karolina Słowak, Oliwier Borucki i Borys Siwierski z VII LO oraz Jakub Kędziołka  z ZSS.

Ostatecznie tytuł Mistrza Ortografii Angielskiej (The SpellMaster) przyznano Karolinie Słowak, Oliwierowi Boruckiemu oraz Borysowi Siwierskiemu.

Zwycięzcom gratulujemy!

Do zobaczenia za rok 😊.

Magdalena Brajtling VII LO

Magdalena Bezia ZSS

50 lo7 logo d

22 września 2018r (sobota)

Część oficjalna uroczystości

• 9.00 – Msza Święta w kościele pw. Św. Krzyża ul. Wieniawskiego 5a w Szczecinie.
  • 11.00 – Uroczyste rozpoczęcie obchodów przed budynkiem szkoły zakończone odsłonięciem o godzinie 1200 odrestaurowanego zegara.
  • 12.05 – Podziękowania dla fundatorów renowacji zegara.
  • 12.10 – Życzenia dla „Jubilatki”.
  • 12.20 – Program artystyczny.
  • 12.40 – Zakończenie części oficjalnej uroczystości.

Poczęstunek dla gości.

Część nieoficjalna uroczystości

od godz. 13.00  do godz. 16.00

• Zdjęcie grupowe przed budynkiem szkoły.
  • Zwiedzanie wystaw tematycznych i historycznych.
  • Test wiedzy ogólnej dla absolwentów.
  • Prezentacja monografii VII LO w wersji elektronicznej.
  • Spotkania z nauczycielami.
  • Wycieczka po szkole „Siódemka wczoraj i dziś”.
  • Punkt z pamiątkami.
  • Stoisko wolontariatu – zbiórka darowizn na rzecz stowarzyszenia.

„Z okazji obchodów 50-lecia VII LO planowano organizację imprezy o nazwie „Siódemka party”. Wstępnie, kilka miesięcy temu ustalono, że odbędzie się ona w DK „Słowianin”. Z powodu przedłużającego się remontu obiektu rezerwacja okazała się nieaktualna. Na chwilę obecną nie znaleźliśmy lokalu dysponującego w tym czasie tj. 22.09.2018 wolnymi miejscami dla około 200 osób. W związku z powyższym musimy odstąpić od organizacji w/w imprezy. Gdyby jednak ktoś z absolwentów zgłosił ciekawą propozycję miejsca, deklarujemy gotowość podjęcia organizacji imprezy.”

JĘZYK ANGIELSKI W KRYMINALISTYCE ORAZ PRACY SŁUŻB MUNDUROWYCH - WYSTAWA PRAC UCZNIÓWPokaż galerieW bieżącym roku szkolnym w VII LO w wybranych klasach drugich realizowany jest autorski program p. Magdaleny Brajtling Język angielski w kryminalistyce oraz pracy służb mundurowych. Uczniowie klasy o profilu biologicznym z elementami kryminalistyki oraz grupa uczniów z klas o profilu bezpieczeństwo publiczne oraz bezpieczeństwo w biznesie i administracji mieli okazję wziąć udział w zajęciach językowych z zakresu przestępczości, wybranych technik i procedur kryminalistycznych, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa oraz wyposażenia i roli poszczególnych służb mundurowych.

W ramach podsumowania części zajęć uczniowie przygotowali wystawę plakatów, którą zaprezentowali pozostałym uczniom szkoły oraz gościom odwiedzającym VII LO podczas Dnia Otwartej Szkoły

Przed nami terroryzm, cyberprzemoc, medycyna sądowa i obsługa imprez masowych. Kolejna wystawa już w czerwcu!

SZKONY KONKUSR JĘZYKOWO-PLASTYCZNY ENGLISH PROVERBS- GET THEM RIGHTPokaż galerie

Uczniowie VII LO już po raz drugi mogli wziąć udział w projekcie językowo-plastycznym. Po  ubiegłorocznych potyczkach ze słowami LIVE LOVE LAUGH, w tym roku uczniowie zmierzyli się z angielskimi przysłowiami. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie ENGLISH PROVERBS - GET THEM RIGHT było stworzenie pracy plastycznej ilustrującej znaczenie wybranego przysłowia. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością oraz dowcipem. Niezwykle trudno było jurorom wyłonić zwycięzców. Ostatecznie wyróżniono prace:  Mai Liszczak z kl 1c, Jagody Krawczyk z kl 2a, Mileny Młynarskiej z kl 2c oraz Oliwii Trochimiak i Jonasza Frąckowiaka z kl 3a.

Zwycięzcom gratulujemy!

W przyszłym roku zmierzymy się z idiomami ?

Organizator: Magdalena Brajtling