Pokaż galerieUczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego spędzili "Mikołajki" w Stralsundzie.

06.12.2017r. w środę pojechaliśmy z grupą młodzieży do Stralsundu. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy centrum starego miasta, spacerowaliśmy zabytkowymi uliczkami podziwiając stare kamienice. Dotarliśmy też do tzw. kwartału szwedzkiego, który zachwycił swoim klimatem i małymi domkami. Odwiedziliśmy Oceanarium oraz uczestniczyliśmy w grze miejskiej. Karty pracy pozwoliły na realizację zadań dodatkowych. Uczniowie chętnie je wykonywali, a dla najlepszych przewidziane były nagrody.

Ponieważ byliśmy bardzo grzeczni, to udało nam się spotkać św. Mikołaja:)

Najważniejszym jednak punktem programu okazał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Zauroczył on  wszystkich swą magiczną atmosferą, świątecznymi zapachami i wystrojem.

Wycieczka sprawiła młodzieży dużo radości i wprowadziła w miły świąteczny nastrój.

Rachmistrz 2017Pokaż galerieDnia 24 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole jedenasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO. Jak zwykle, jego uczestnicy mieli 90 minut na rozwiązanie 25 różnorodnych zadań rachunkowych bez pomocy kalkulatora. W tym roku o tytuł Największego i Najszybszego Rachmistrza VII LO rywalizowało 56 uczniów, w tym gimnazjaliści z GM 1, 2, 7, 10, 34, jak również uczniowie reprezentujący VII LO.

Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: poprawność obliczeń i czas wykonania zadań (wtedy co najmniej połowa z nich musi być poprawna). W dniu 30. 11. 2017 gratulacje najlepszym zawodnikom składali i upominki wręczali: pan dyrektor Bogdan Dziewulski wraz z panią Dorotą Jeziorską, organizatorem konkursu.

Pokaż galerieWymiana młodzieży polsko – niemieckiej  /22.10.-28.10.2017r./

TRÓJMIASTO – Gdańsk, Gdynia, Sopot – Malbork - SZCZECIN

Za nami tydzień z grupą niemiecką i ich opiekunami. W tym roku realizowaliśmy zadania w nawiązaniu do I części projektu "Typisch Deutsch" w Niemczech - II część projektu językowego "Typisch Polnisch".

Program był bardzo bogaty: od wyjazdu 3-dniowego do Trójmiasta wraz z Malborkiem i zwiedzaniem zamku krzyżackiego, aż po wizytę w Szczecinie i naszej szkole.

Trójmiasto nie przywitało nas słońcem, ale udało się nam zwiedzić najważniejsze zabytki na Starym Mieście w Gdańsku. Spacer po Westerplatte wprowadził grupę w nastrój zadumy, Muzeum Bursztynu dało chwilę relaksu, a wiatr na molo w Sopocie ożywił.

Szkoła przywitała nas śniadaniem międzynarodowym przygotowanym przez uczniów biorących udział w wymianie polsko – niemieckiej, jak również pozostałych uczniów naszej szkoły /głównie z kl.1c i 2c/. Podczas śniadania Dyrektor VII LO Bogdan Dziewulski uroczyście powitał wszystkich uczniów, nauczycieli i opiekunów oraz zaproszonych gości z Euroregionu p.Iwonę Kowalczyk i p. Magdalenę Grześkowiak.

INTEGRACJA i SURVIVALPokaż galerie
Klasy 1a,1b i 1c w dniach 14.-15.09.2017r. pojechały do Czarnocina, by zintegrować się między sobą, poznać bliżej wychowawców, ale też spędzić ciekawie czas.

Zajęcia dla klas mundurowych 1a i 1b miały charakter głównie survivalowy, dla klasy 1c edukacyjny. Była okazja by wspinać się po ściance, strzelać do celu, ale też musieliśmy zbudować szałas i ugotować zupę na ognisku.

Nie zabrakło też wspólnej wycieczki rowerowej, spaceru nad zalew i zajęć integracyjnych z pedagogiem szkolnym.

Biwak survivalowy klasy 2a VII LO w Binowie

W dniach 14 – 15 września uczniowie klasy 2a o profilu bezpieczeństwo publiczne VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie przebywali w Binowie. To była szczególna wycieczka, na którą uczniowie nie pojechali, lecz poszli wraz z instruktorami i wychowawczynią, z pętli autobusowej Podjuchy do stanicy ZHP Bukowina w Binowie. Po zakwaterowaniu w domkach kempingowych, uczniowie podzieleni na grupy zaczęli zajęcia: paintball, przeprawa przez sięgające piersi bagno oraz praca narzędziami w warunkach walki o przetrwanie (uczyli się, jak zdobyć materiał na ognisko i jak je rozpalić tym, co mamy do dyspozycji). Nocne zajęcia uczestników survivalu z 2a obejmowały zbudowanie w lesie schronienia (szałasu), a po przerwie - grę terenową, w której podzieleni na patrole wykazać się mieli sprawnością fizyczną na czas i strzelaniem z wiatrówki (test Stroopa), ponownie spenetrować wodę, by zapamiętać ukryte pod pontonem hasło oraz wykorzystać ogień. Dzień obozowiczów zakończył się po godzinie pierwszej, ale o 7.00 była już pobudka:)