Dnia 10 stycznia grupa maturzystów i chętnych uczniówwraz z nauczycielem języka niemieckiego Panią Lilianą Wasilewską udała się na Uniwersytet Szczeciński na warsztaty językowe z niemieckiego, które przygotowali studenci Filologii Germańskiej pod czujnym okiem opiekuna p. Joanny Gołębieckiej.
Zajęcia prowadzone były w dosyć nietypowy sposób, gdyż organizatorzy przygotowali bardzo ciekawe stacjenawiązujące do różnych rodzajów inteligencji.
Mogliśmy się sprawdzić językowo i na koniec określić typ inteligencji, który posiadamy.
Bardzo nam się podobało, że warsztaty prowadzone były po niemiecku i że tyle już potrafimy zrozumieć.
Dziękujemy za zaproszenie.
Opracowała:
Małgorzata Czerniawska kl.1g – uczennica VII LO
 
 
 
 
 
 
 

Zakończyliśmy kolejny projekt językowy. Do naszej szkoły już tradycyjnie na zaproszenie p. Liliany Wasilewskiej przyjechali goście z Lubeki, którzy poprowadzili wraz z germanistami p. Joanną Opowicz-Gorrissen i p. Moniką Człapińską nietypowe lekcje języka niemieckiego. Zajęcia odbyły się w klasach 1a, 1g, 2a oraz w klasach 3a,b,c dla uczniów zdających maturę z języka niemieckiego.

Uczniowie klas pierwszych mieli przygotować pytania do wywiadów z p. Rudolfem Kastelikiem, p. Michaelem Knoll oraz p. Siegfriedem Lemke.

Maturzyści natomiast odebrali naszych gości z dworca, co było dla nich ogromnym wyzwaniem językowym, ale poradzili sobie z tym znakomicie. Następnego dnia uczestniczyli w zajęciach konwersacyjnych w języku niemieckim. A wszystko to w świątecznej atmosferze, którą samodzielnie zaaranżowali, przygotowując „Zimtkuchen” i „Glühwein ohne Alkohol mit Orangen und Nelken”😊.

Dziękujemy naszym gościom za ciekawe opowieści i wspaniałą lekcję z „żywym językiem obcym”.

Zespół germanistów i uczniowie VII LOŻywa lekcja z językiem niemieckimPokaż galerie

18.12.2019 r. uczniowie naszego liceum (50 osób) wraz z opiekunami: p.Lilianą Wasilewską, p.JoannąOpowicz-Görrissen i p. Moniką Człapińską  uczestniczyli w wycieczce do Drezna odwiedzając największy i najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech.

Wyjazd był okazją do poznania i obcowania z niemiecką kulturą i tradycją związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Na jarmarku można było skosztować typowej niemieckiej kiełbaski w bułce, świątecznej strucli czy pierników. Dodatkowo zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Starego Miasta, o których opowiedział nam nasz przewodnik -pan Aleksander Wasilewski.

klasa 1e odwiedziła Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 3 w Szczecinie. Pokaż galerie

Dnia 11.12.2019 r. klasa 1e odwiedziła Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 3 w Szczecinie. Jednostka ta specjalizuje się w akcjach wysokościowych i wodno-nurkowych. Strażacy pokazali nam sprzęt na jakim pracują oraz opowiedzieli  jak wyglądają poszczególne akcje ratunkowe. Największe wrażenie wywarł na nas samochód specjalistyczny do akcji nurkowych. 

 

 

Dnia 6 grudnia uczniowie klasy 1b i 1f wspierali funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej w kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych na terenie Gminy Miasto Szczecin. Uczniowie rozdawali odblaski i ulotki informacyjne na skrzyżowaniu ulic Ku Słońcu i Kwiatowej. Przekazując elementy odblaskowe przypominali przechodniom  o podstawowych zasadach dotyczących ruchu pieszych na drogach.

Joanna Opowicz-Gorrissen