VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Szczecinie serdecznie zaprasza uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, jak również swoich uczniów, do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO. Konkurs odbędzie się 16 października 2019 roku w VII LO przy ul. Jana Styki 13. Na zgłoszenia chętnych uczniów (wraz ze zgodą na przetwarzanie danych, którą proszę dla rodziców uczestników powielić celem podpisania) czekamy do 11.10.2019 r. Szczegóły w regulaminie konkursu.
Organizator Dorota Jeziorska

Wyjazd integracyjny klas IPokaż galerie

W dniach 12-13 września uczniowie wszystkich klas pierwszych naszego liceum mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe integracyjnym. W tym roku nasi licealiści wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do Czaplinka, gdzie czekało już na nich wiele wspaniałych atrakcji.

Europejski Dzień Języków ObcychPokaż galerie

Dnia 26  września po raz kolejny VII LO i. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie zorganizowało imprezę pod hasłem EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. W radosnym świętowaniu udział wzięła cała szkoła. Uczniowie wszystkich klas, po wstępnym losowaniu, przygotowali stoiska prezentujące wybrany kraj europejski. Mogliśmy przyjrzeć się strojom regionalnym, posmakować tradycyjnych potraw, przeczytać ciekawostki o językach, obyczajach i znanych ludziach oraz przyjrzeć się ciekawie przedstawionej historii poszczególnych narodów. Wydarzenie jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem, a stoiska z potrawami i regionalnymi do degustacji po krótkim czasie zostały dokładnie sprzątnięte przez uczniów i nie tylko :-) Już Nie możemy doczekać się kolejnego DNIA JĘZYKÓW, który z pewnością zorganizujemy w przyszły roku szkolnym. Arrivederci!
Zespół Nauczycieli Języków Obcych

STARKE  RADLER  TO MY!!!Pokaż galerieZa nami wypad rowerowy pełen wrażeń wraz z biwakiem pod namiotami i wieczornym ogniskiem.

A wszystko zaczęło się od Filipa z 2a i uczennic Justyny i Kingi z klasy 1b.

Na początku roku szkolnego wspominaliśmy wakacje, rozmawialiśmy o tym, gdzie byliśmy i jak spędzaliśmy swój urlop.

Okazało się, że niektórzy lubią jeździć na rowerach i chętnie pojechaliby gdzieś dalej większą grupą rowerami. I tak pomysł uczniów przerodził się w aktywny rajd rowerami.

Zebraliśmy się i wyruszyliśmy szlakiem Oder – Neisse – Radweg, czyli wzdłuż Odry z Siadła Dolnego do Schwedt/Oder. Trasa nie należała do najłatwiejszych. W sumie mamy w kołach ponad 100 km!!! Mieliśmy chwile zwątpienia i zastanawialiśmy się, czy damy radę wrócić:).

IMG 20190529 140913III miejsce w konkursie z języka niemieckiego dla:
Patrycji Olejnik i Nikodema Góralskiego z klasy 2c

"Moja Szkoła" - link promujący naszą szkołę