Wymiana młodzieży polsko – niemieckiej  /24.11.-30.11.2019r./

 SZCZECIN - ŁÓDŹ

 

            Za nami tydzień z grupą niemiecką i ich opiekunami. W tym roku pojechaliśmy do Łodzi.

Program był bardzo bogaty: począwszy od wizyty w Szczecinie i naszej szkole aż po wyjazd 3-dniowy do Łodzi.

Łódź przywitała nas chłodem i mrozem, ale udało się nam zwiedzić najważniejsze zabytki.

Pokaż galerie

Nagrody w trzynastej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO zostały w dniu 28 listopada 2019 r. rozdane.

 

Nagrody w trzynastej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LOPokaż galerie

Wynikiem 85% zwyciężyła Mariia Dorokhova ze Szkoły Podstawowej nr 3, która zdobyła tytuł Największego Rachmistrza VII LO. Drugie miejsce z wynikiem 73% zajął Piotr Sądowski z klasy 2b, a trzecie Natalia Ciężkowska z kl. 3b wynikiem 71%. Najszybszym Rachmistrzem VII LO został Marcin  Laskowski z kl. 2b, miejsce drugie w kategorii szybkość zajął Marcin Łopato z SP nr 3, a miejsce trzecie Piotr Sądowski z kl. 2b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a młodszych uczniów zapraszamy znów za rok.

Organizator, Dorota Jeziorska

 

Zajęcia z topografii.  

W dniu 27 listopada (środa) 2019 roku, uczniowie klasy 1E uczestniczyli w zajęciach o tematyce z topografii mapy, które poprowadzili funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Zajęcia miały na celu nauczyć nas wyznaczania gridów oraz azymutów.

W części praktycznej prowadzący zajęcia podzielili klasę na dwie części, udostępnili nam mapy oraz kompasy i dokładnie tłumaczyli krok po kroku zasady wyznaczania gridów i azymutów. Każdy uczeń miał szansę wyznaczenia jednego gridu i azymutu.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej za przydatną i interesującą lekcję.

Zuzanna Bednarczyk, klasa 1E (Strażacko – Ratownicza)    

Zajęcia z topografii.  Pokaż galerie

Blaski Wolontariatu”

Wolontariusze z klasy 1a i 1f zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W ostatnich dniach listopada uczniowie klas mundurowych rozdawali dzieciom i młodzieży odblaski, informując o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Akcja odbyła się na ulicach Szczecina oraz w Szkole Podstawowej Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi.

                                                             Anna Piasecka-Szymankiewicz

 

Blaski WolontariatuPokaż galerie

 

W dniu 20 listopada (środa) 2019 roku, klasa 1E odwiedziła Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 1 w Szczecinie, przy ulicy Grodzkiej. Zajęcia rozpoczęły się tematyką organizacji obowiązków i zajęć strażaka. W dalszej części zajęć zaprezentowano uczniom sprzęt oraz wyposażeniewozów strażackich. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zobaczyć ich wnętrze. Następnie zademonstrowano efektowne spalanie się gazóww ogniu oraz sposób jego gaszenia na makiecie ćwiczebnej odwzorowującej pomieszczeniemieszkania.

Klasa 1E odwiedziła Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 1 w SzczeciniePokaż galerie

 

Serdeczne dziękujemy Strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Szczecinie za bardzo ciekawe i pełne wrażeń zajęcia.

Katarzyna Nowakowska 1e