Pokaż galerieWymiana młodzieży polsko – niemieckiej  /22.10.-28.10.2017r./

TRÓJMIASTO – Gdańsk, Gdynia, Sopot – Malbork - SZCZECIN

Za nami tydzień z grupą niemiecką i ich opiekunami. W tym roku realizowaliśmy zadania w nawiązaniu do I części projektu "Typisch Deutsch" w Niemczech - II część projektu językowego "Typisch Polnisch".

Program był bardzo bogaty: od wyjazdu 3-dniowego do Trójmiasta wraz z Malborkiem i zwiedzaniem zamku krzyżackiego, aż po wizytę w Szczecinie i naszej szkole.

Trójmiasto nie przywitało nas słońcem, ale udało się nam zwiedzić najważniejsze zabytki na Starym Mieście w Gdańsku. Spacer po Westerplatte wprowadził grupę w nastrój zadumy, Muzeum Bursztynu dało chwilę relaksu, a wiatr na molo w Sopocie ożywił.

Szkoła przywitała nas śniadaniem międzynarodowym przygotowanym przez uczniów biorących udział w wymianie polsko – niemieckiej, jak również pozostałych uczniów naszej szkoły /głównie z kl.1c i 2c/. Podczas śniadania Dyrektor VII LO Bogdan Dziewulski uroczyście powitał wszystkich uczniów, nauczycieli i opiekunów oraz zaproszonych gości z Euroregionu p.Iwonę Kowalczyk i p. Magdalenę Grześkowiak.

 

W tym roku wraz z nauczycielami języka angielskiego położyliśmy nacisk podczas projektu na komunikację w języku obcym. Zadania do gry miejskiej po Szczecinie opracowane w języku angielskim przez p.Małgorzatę Szabo-Zygmańską okazały się bardzo ciekawą formą wykorzystania języka w praktyce oraz pozwoliły na zaangażowanie uczniów innych klas.

Natomiast lekcje języka angielskiego z quizami po angielsku dla grupy niemieckiej i polskiej, które poprowadziła p.Magdalena Brajtling dały młodzieży możliwość rywalizacji i komunikacji w języku angielskim w miłej atmosferze, choć w ławkach szkolnych. 

Pod okiem p.Aleksandry Motylewskiej młodzież mogła uczestniczyć także w zajęciach prowadzonych przez studenta ze Sri Lanki z Aissec.

W grę miejską zaangażowali się nie tylko nauczyciele języka angielskiego, ale i historyk p.Jarosław Łukasiewicz, który prowadził jedną z grup polsko – niemieckich przez punkty zadaniowe po centrum Szczecina. Atrakcji było naprawdę wiele. Projekt zakończyliśmy w szkole plakatami przygotowanymi przez grupy polsko – niemieckie oraz prezentacjami i wystawą. 

Dziękujemy za wsparcie merytoryczne i finansowe Euroregionowi Pomerania, który od wielu lat odpowiada na nasze pytania, rozwiązuje problemy organizacyjne przed, w trakcie i po zakończonych projektach. 

Słowa podziękowania również dla p.Izabeli Cyprian, która wspiera wymiany polsko- niemieckie od wielu lat pod kątem merytorycznym i organizacyjnym.

Opracowała: 

Liliana Wasilewska

koordynator wymiany młodzieży polsko – niemieckiej

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31