TYPISCH DEUTSCHPokaż galerieW dniach 26.03. - 01.04. 2017r. grupa uczniów z VII oraz XII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie wzięła udział w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży z partnerską szkołą w Rotenburgu.

Temat projektu - "Typisch Deutsch"  polegał na wspólnym poszukiwaniu produktów, marek, firm kojarzących się z Niemcami jako krajem, oraz odkrywaniem typowych cech w odniesieniu do mieszkańców.

Po bardzo serdecznym przywitaniu w "Jakob Grimm Schule" przez panią dyrektor Sabine Amlung, podzieliliśmy się na dwie grupy, by wymienić się pomysłami dotyczącymi realizacji projektu. Następnie próbowaliśmy skonfrontować nasze spostrzeżenia z realnymi sytuacjami z życia codziennego.

Pojechaliśmy na wycieczkę do Frankfurtu, byliśmy dwa dni w Hamburgu. W miejscowości, w której gościli nas nasi partnerzy – Rotenburgu czekało na wszystkich zadanie interaktywne.

 

Musieliśmy wejść do różnych firm, sklepów, punktów usługowych, a także zagadnąć przypadkowych przechodniów zadając pytanie: "Was ist typisch Deutsch für Sie?"

Odpowiedzi były bardzo różne. Najczęściej jednak wymieniano marki firm, samochodów lub też pojedyncze hasła: "Wurst", "Bier". Niektórzy Niemcy wymieniali ich zdaniem charakterystyczne dla siebie przymiotniki typu: punktualni, uporządkowani, zdyscyplinowani, czyści.

To wszystko potwierdziliśmy, wykonując w ostatnim dniu plakaty i omawiając nasze działania.

Po wymianie polska grupa stwierdziła, że dla nich najważniejsza była niezwykła gościnność gospodarzy i wspaniała atmosfera w szkole. Te wrażenia pozostaną w naszej pamięci, gdyż (jak podsumowała jedna z uczennic) nie produkt czy marka zapadły nam w pamięć, ale twarze naszych niemieckich przyjaciół, dzięki którym spędziliśmy ciekawy, miły i bardzo pouczający czas.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15