Drukuj

Ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowejPokaż galerie23 maja uczniowie naszej szkoły z klas o profilu bezpieczeństwo publiczne (1A i 2 A) oraz bezpieczeństwo w biznesie i administracji (1 B) pod opieką Pani Iwony Brzozowskiej, Pani Anny Szymankiewicz i Pana Przemysława Jastrzębskiego wzięli udział w manewrach w hali Azoty Arena, których głównym elementem było uwolnienie zakładników przetrzymywanych przez sprawców napadu na jeden z kantorów w mieście. W tym czasie w obiekcie odbywał się mecz piłki siatkowej i w środku przebywało około 1500 osób. Głównym zdaniem służb była ewakuacja osób przebywających w hali a następnie powołanie sztabu antykryzysowego i uwolnienie z rąk przestępców około 80 osobowej grupy kibiców, której bandyci uniemożliwili ewakuację. Rolę pozorantów ogrywali licznie zgromadzeniu reprezentanci szczecińskich szkół i uczelni wyższych, w tym nasi uczniowie.
Była to największa w historii tego typ symulacja, która odbyła się w Szczecinie z udziałem pracowników Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta, Komendy Miejskiej Policji, antyterrorystów Komendy Wojewódzkiej Policji, strażaków i strażników miejskich.
Udział w ćwiczeniach pozwolił uczniom naszej szkoły na zapoznanie się z praktycznym działaniem podmiotów systemów reagowania kryzysowego oraz współdziałaniem wszystkich służby ratunkowych odpowiedzialnym za bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia uczestników imprezy sportowej.

Przemysław Jastrzębski

2
1
3
5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4