25 czerwca b.r. oficjalnie skończył się rok szkolny 2020/2021!

Cały rok  nauki zleciał nam jak z bicza strzelił!

Przed nami upragniony odpoczynek, wyjazdy na kolonie, obozy, może praca wakacyjna? 🤔

Zanim oddamy się zasłużonemu odpoczynkowi, chcielibyśmy podsumować nasz klasowy udział w zajęciach specjalistycznych, w których mogliśmy uczestniczyć po powrocie z zajęć zdalnych.

Od połowy maja spotykaliśmy się z przedstawicielami 5 różnych służb mundurowych - Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji Konnej i Żandarmerii Wojskowej.

Spotkania odbyły się w przyjaznej atmosferze, nauczyły  nas nowych rzeczy, rozszerzyły horyzonty, a przede wszystkim odkryły kulisy pracy w każdym z tych zawodów, co w ostateczności może wpłynąć na to, jaką ścieżkę zawodową wybierzemy w przyszłości!

Zobaczmy, co sami uczniowie sądzą o minionych zajęciach:

 

2A - zajęcia 2020/2021Pokaż galerie

"Wyjścia na zajęcia specjalistyczne były super. Ostatnie wyjście nauczyło mnie jak miło można spędzić czas na poszukaniu ukrytych w różnych miejscach rzeczy."

 Paweł Falkiewicz

 

"Mi osobiście najbardziej podobało się wyjście do Inspekcji Transportu Drogowego. Mogliśmy się dowiedzieć na czym polega ważenie auta i w jaki sposób się to odbywa. Mogliśmy doświadczyć również dużej dawki śmiechu 🙂 Trafiliśmy na bardzo sympatycznego i zabawnego pana, który został kontrolowany i pozwolił nam wejść na przyczepę i spróbować przypiąć na nowo przewożony towar."

Sandra Romejko

"Podczas wyjść specjalistycznych w roku szkolnym 2020/21 najbardziej przypadło mi do gustu spotkanie z Policją Konną. Super było podejrzeć czyszczenie podków koniu i szkolenie nowo nabytego konia. Wrażenie zrobił na mnie też sprzęt treningowy, którym szkoli się konie do różnych manewrów. W ćwiczeniu na jednym z nich nawet mogłem brać udział 😊Zrobiłem sobie nawet zdjęcie z jednym z tych dostojnych zwierząt. Mam nadzieję, że w następnym roku szkolnym 2021/22 również będzie dużo tak ciekawych wyjść jak to."

Wiktor Serwa

"Najbardziej ze wszystkich wyjść na zajęcia specjalistyczne w tym roku, podobało mi się spotkanie z Policją Konną. Ciekawie została przedstawiona praca z koniem oraz ile wysiłku trzeba włożyć, aby zwierzę było przystosowane do pracy. Mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję wyjścia do Policji Konnej".

Karolina Mikuś

"Jednym z najciekawszych wyjść według mnie było wyjście do Straży Granicznej w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów. Mogliśmy poznać pracę, która każdego dnia jest inna i zaskakująca. Cały sprzęt i funkcjonowanie lotniska zostało nam bardzo szczegółowo omówione. Ponadto, bardzo lubię podróżować, a co z tym związane- samoloty! To wyjście było dla mnie czystą przyjemnością. Cieszę się, że dzięki temu wyjściu znalazłam swoją przyszłą ścieżkę zawodową!"

Zuzanna Sobala

"Najbardziej podobała mi się wizyta na lotnisku w Goleniowie, ponieważ mogliśmy dowiedzieć się interesujących informacji na temat służby w Straży Granicznej oraz ich misjach międzynarodowych."

Martyna Kowieska

"Najbardziej podobała mi się wycieczka do Straży Granicznej na lotnisku. Zajęcia były prowadzone w ciekawy sposób oraz w przyjaznej atmosferze. Po takich zajęciach jest chęć w spróbowaniu się w tej pracy."

Mateusz Trociuk

"Bardzo podobalo mi się wyjście do policji konnej, ponieważ bylo to dla mnie coś nowego. Kocham pracę ze zwierzętami!"

Dawid Stasiak

"Moim zdaniem nasze wyjścia były bardzo interesujące pod wieloma względami, takimi jak poznawanie nowych ludzi z różnych służb mundurowych oraz doznawanie nowych przeżyć, których codziennie doświadczają specjaliści w tego typu czynnościach."

Maja Trzaskoś

W imieniu klasy 2A, chciałbym podziękować wszystkim funkcjonariuszom wymienionych służb za przeprowadzone zajęcia!

Dziękujemy również panu dyrektorowi Bogdanowi Dziewulskiemu za zorganizowanie zajęć.

Naszej wychowawczyni - pani profesor Hannie Dobrodziej dziękujemy za poświęcony czas i opiekę nad nami.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!!

Witold Wacławski, klasa 2A