Drukuj

 

Zaproś mnie na swoją lekcję” to projekt edukacyjny zainicjowany przez Panią Irminę Żarską w mediach społecznościowych. Klasa 1g miała okazję w tym projekcie uczestniczyć. Z wychowawczynią klasy Magdaleną Brajtling zaprosiłyśmy na lekcję dr nauk humanistycznych Pana Adama Czarneckiego, który poprowadził zajęcia na temat patologii społecznych.

 „Zaproś mnie na swoją lekcję” Pokaż galerie

 

Szukaliśmy między innymi odpowiedzi na pytanie: Czy przestępcą można się urodzić? W trakcie tego spotkania poznaliśmy teorie biologiczne i socjologiczne, które zapoczątkowały badania nad kryminologią. Lekcja zawierała również wątek literacki, ponieważ kończyliśmy właśnie omawiać „Makbeta” W. Szekspira. Rozmawialiśmy o efekcie Lady Makbet w psychologii oraz o kryminologii feministycznej. Po wykładzie odbyła się dyskusja, w której uczniowie byli bardzo aktywni.

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym inspirującym projekcie. W ten sposób podczas zajęć on-line mogłam zaproponować uczniom zupełnie inne spojrzenie na zagadnienie zbrodni w literaturze, a przy okazji klasa o profilu biologiczno-kryminalistycznym miała okazję poszerzyć swoją wiedzę specjalistyczną.

  Anna Szymankiewicz