„Każdy ma coś, co może dać innym”

Barbara Bush

W tym roku Szkolny Klub Wolontariusza świętował Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony 5 grudnia, przez cały tydzień. Wiele wydarzeń odbyło się w naszej szkole. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w Forum Wolontariatu zorganizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie Polites.

Forum Wolontariatu odbyło się w Szkole Podstawowej Nr. 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie. Uczniowie ze zgłoszonych szkół prezentowali tam swoje projekty woluntarystyczne. Powstały piękne plansze, które służyły wymianie doświadczeń i inspirowały do działania. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach. Uczennice VII LO uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy EVS.

TYDZIEŃ WOLONTARIATU  W VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYMPokaż galerie

Inna grupa wolontariuszy prowadziła zajęcia świetlicowe dla dzieci w Szkole Podstawowej Nr. 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Na spotkaniu nasi uczniowie czytali wiersze o tematyce mikołajkowej oraz stworzyli z dziećmi ozdoby: choinkę i Mikołaja z łańcuchów.

Na terenie VII LO odbyła się konferencja : Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Gościliśmy przedstawicieli Hospicjum Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, Fundacji Dr Clown, Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Podczas prezentacji zaproszeni goście opowiadali o specyfice wolontariatu w swoich organizacjach. Słuchacze po konferencji wykonali plakaty, na których zapisali swoje refleksje, hasła związane z ideą wolontariatu.

Zwieńczeniem działań były warsztaty, na których powstały kartki świąteczne dla pacjentów Hospicjum Św. Jana Ewangelisty, którymi wolontariusze obdarują chorych podczas świątecznego przedstawienia.

Działaniom towarzyszyła zbiórka darów, które zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Chorych Somatycznie w Szczecinie.

Kordynator wolontariatu Anna Piasecka-Szymankiewicz