Rachmistrz VII LOPokaż galerieDnia 18 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole dwunasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO, którego celem jest popularyzacja matematyki wśród uczniów oraz ćwiczenie umiejętności sprawnego i szybkiego liczenia. Jak zwykle, jego uczestnicy mieli 90 minut na rozwiązanie 25 różnorodnych zadań rachunkowych bez pomocy kalkulatora. W tym roku o tytuł Największego i Najszybszego Rachmistrza VII LO rywalizowało 50 uczniów, w tym uczniowie klas ósmych, gimnazjaliści oraz uczniowie reprezentujący VII LO. 

Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: poprawność obliczeń i czas wykonania zadań (wtedy co najmniej połowa z nich musi być poprawna). W dniu 28. 11. 2018 r. dyplomy i upominki dla najlepszych zawodników wręczone zostały przez panią Dorotę Jeziorską, organizatora konkursu. 

Tytuł Największego Rachmistrza VII LO z rekordowym wynikiem 94% zdobył Gustaw Radliński z Gimnazjum nr 7 w Szkole Podstawowej nr 37, miejsce drugie z wynikiem 86% zajął Piotr Sądowski, uczeń klasy 1b VII LO, a miejsce trzecie z wynikiem 84% zdobyła Nina Osmólska z Gimnazjum nr 7 w SP nr 37.

 

Najszybszym Rachmistrzem VII LO okazała się Weronika Kamińska z GM nr 7 (47 minut pracy z wynikiem 66%), drugie  miejsce w kategorii czas pracy zdobyła Dominika Piskunowicz z klasy ósmej SP nr 37 (53 minuty pracy i wynik 53%), a trzecie Natalia Ciężkowska z klasy 2b VII LO (64 minuty i wynik 59%). 

Wśród uczniów VII LO najlepszy był oczywiście Piotr Sądowski z klasy 1b, a kolejne miejsca należą do Natalii Ciężkowskiej z kl. 2b i Szymona Hofmana z klasy 3b – oboje uzyskali wynik 59%, ale Natalia była o 1 minutę szybsza. Wszystkie nagrodzone wyniki znajdziesz tutaj.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy, zaś młodszych uczniów zapraszamy znów za rok, w październiku 2019 roku.