KLAUS EVERSBERG NA SCENIE SIÓDEMKIPokaż galerieGOTHE contra SHAKESPEARE

Das Duell – Pojedynek

Projekt językowy

W skromnych murach naszej szkoły gościliśmy już po raz drugi aktora niemieckiego Klausa Eversberga. Przyjechał do nas z Travemünde i wcielił w postać znanego niemieckiego poety Johanna Wolfganga von Goethe. Przpięknym językiem opowiedział burzliwą historię życia tegoż poety. Występy Klausa Eversberga przeplatane były wierszami recytowanymi przez  młodych aktorów – uczniów naszej szkoły. Były to dzieła przygotowane w języku niemieckim oraz angielskim. Dwaj znaczący giganci dla dorobku literatury światowej - Johann Wolfgang von Goethe i William Shakespeare stanęli do językowego pojedynku.

 

Występy zakończyliśmy testem sprawdzającym najważniejsze informacje z życia obu poetów.

Okazało się, że pojedynku nie rozstrzygnięto. Nie było przegranych, za to sami Zwycięzcy!

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10