50 latPokaż galerie

„Rozkwitaj ogniem znaczeń”…

K.K. Baczyński

Takie przesłanie zostawił nam poeta pokolenia Kolumbów Krzysztof Kamil Baczyński - patron  VII Liceum Ogólnokształcącego.

22 września szkoła świętowała swoje 50-te urodziny. W uroczystości wzięło udział wielu znakomitych absolwentów, dyrektorów szczecińskich placówek oświatowych, emerytowanych nauczycieli. Szczególnymi gośćmi byli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pan Maciej Kopeć, Wiceprezydent Miasta Szczecin Pan Michał Przepiera, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Jerzy Sołtysiak, Dyrektor Wydziału Oświaty Pani Lidia Rogaś oraz przedstawiciele Służb Mundurowych, które objęły patronatem klasy mundurowe szkoły.

Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę historyczną, prezentującą imponujący dorobek placówki oraz pamiątki związane z osobą patrona VII Liceum Ogólnokształcącego.

Z okazji rocznicy powstała kapsuła czasu, w której zgromadzone zostały pamiątki naszych szkolnych czasów m.in. lista lektur, tegoroczne grupowe zdjęcie społeczności szkolnej, arkusz maturalny, zeszyty uczniowskie, monografia itp. Kapsuła ma zostać otwarta za 50 lat, o czym informuje umieszczona nad nią tablica.

Wyjątkowym momentem obchodów było odsłonięcie zabytkowego zegara na fasadzie budynku. Został on odrestaurowany dzięki hojności sponsorów, pracowników i absolwentów szkoły. Punktualnie w południe, po uroczystym odsłonięciu zegara można było usłyszeć jego bicie i dźwięk kuranta.

Nie zabrakło również okazji do śmiechu. Szkolny teatr przedstawił historię VII LO oraz sylwetki jej trzech dyrektorów.

Szkoła świętowała również 15 rocznicę współpracy polsko-niemieckiej ze szkołą w Rottenburgu a także 10 rocznicę powołania Szkolnego Klubu Wolontariusza. Podczas uroczystości odbyła się kwesta na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

Uroczystość prowadził Pan Dariusz Baranik – znany dziennikarz telewizyjny a zarazem absolwent VII LO oraz Pani Joanna Sadłowska - Szreder – nauczycielka języka polskiego. Niezapomnianych wrażeń dostarczył koncert kwartetu smyczkowego „Kontrast”.

Patronat medialny nad uroczystością objęła TVP3 Szczecin.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19