Biwak survivalowy klasy 2a VII LO w Binowie

W dniach 14 – 15 września uczniowie klasy 2a o profilu bezpieczeństwo publiczne VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie przebywali w Binowie. To była szczególna wycieczka, na którą uczniowie nie pojechali, lecz poszli wraz z instruktorami i wychowawczynią, z pętli autobusowej Podjuchy do stanicy ZHP Bukowina w Binowie. Po zakwaterowaniu w domkach kempingowych, uczniowie podzieleni na grupy zaczęli zajęcia: paintball, przeprawa przez sięgające piersi bagno oraz praca narzędziami w warunkach walki o przetrwanie (uczyli się, jak zdobyć materiał na ognisko i jak je rozpalić tym, co mamy do dyspozycji). Nocne zajęcia uczestników survivalu z 2a obejmowały zbudowanie w lesie schronienia (szałasu), a po przerwie - grę terenową, w której podzieleni na patrole wykazać się mieli sprawnością fizyczną na czas i strzelaniem z wiatrówki (test Stroopa), ponownie spenetrować wodę, by zapamiętać ukryte pod pontonem hasło oraz wykorzystać ogień. Dzień obozowiczów zakończył się po godzinie pierwszej, ale o 7.00 była już pobudka:)

VII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjów do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO, który odbędzie się dnia 24 października 2017 roku w VII LO przy ul. Jana Styki 13 w Szczecinie. Zgłoszenia chętnych uczniów prosimy przesłać mailem albo faksem do dnia 18.10.2017 roku do organizatora konkursu, pani Doroty Jeziorskiej, e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fax szkoły 91 4877751.

Załącznik - regulamin konkursu.

Konkurs Pokaż galerieNAGRODA W KATEGORII FOTOGRAFICZNEJ - SZKOŁY GIMNAZJALNE

PATRYK KORYCKI

„SZCZECIŃSKI SKATEPARK -

TU CZAS PŁYNIE INACZEJ”

GIMNAZJUM NR 34

TYPISCH DEUTSCHPokaż galerieW dniach 26.03. - 01.04. 2017r. grupa uczniów z VII oraz XII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie wzięła udział w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży z partnerską szkołą w Rotenburgu.

Temat projektu - "Typisch Deutsch"  polegał na wspólnym poszukiwaniu produktów, marek, firm kojarzących się z Niemcami jako krajem, oraz odkrywaniem typowych cech w odniesieniu do mieszkańców.

Po bardzo serdecznym przywitaniu w "Jakob Grimm Schule" przez panią dyrektor Sabine Amlung, podzieliliśmy się na dwie grupy, by wymienić się pomysłami dotyczącymi realizacji projektu. Następnie próbowaliśmy skonfrontować nasze spostrzeżenia z realnymi sytuacjami z życia codziennego.

Pojechaliśmy na wycieczkę do Frankfurtu, byliśmy dwa dni w Hamburgu. W miejscowości, w której gościli nas nasi partnerzy – Rotenburgu czekało na wszystkich zadanie interaktywne.

ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI Pokaż galerieW Światowym Dniu Liczby Pi tzn. 14.03.2017 roku VII LO świętowało: tematyczne plakaty ozdobiły szkołę, wszyscy uczniowie szkoły o tej samej godzinie pisali specjalną 7. minutową Pi-kartkówkę, podczas której m. in. mieli rozpoznać autora wiersza o liczbie Pi i porównać procentowo, ile więcej lub mniej do jedzenia jest na pizzach o różnych średnicach; uczniowie klas pierwszych wykonali piękne mandale matematyczne; jedliśmy pyszne ciasta w cenie 3,14 zł porcja, a niektórzy śmiałkowie przystąpili do konkursu Pi-znawców. Aktualny rekord szkoły w znajomości liczby π to 156 cyfr (!) po przecinku, które podała Jagoda Krawczyk z klasy 1a. Miejsce drugie z wynikiem 84 cyfry po przecinku zdobyła Oliwia Citowicz z klasy 1c, a trzecie miejsce zajął Aleksander Raupuk z klasy 2b (54 cyfry). Wielkie brawa dla tej świetnej trójki! Szansa dla nich (na poprawę rekordu) i dla innych – za rok. Konkurs dla klas pierwszych na najpiękniejszą mandalę matematyczną wygrała Natalia Gągola z klasy 1b, wykonując pracę najbardziej oryginalną i precyzyjną, z mini kuleczek plasteliny. Miejsce drugie komisja przyznała Mikołajowi Bobrowskiemu z kl. 1a, a trzecie miejsce zdobyła Nikola Gadzalińska z kl. 1b. Wyróżnienie w konkursie przyznano Klaudii Kowalik z klasy 1c za pracę „ekologiczną”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.