Jeśli interesujesz się funkcjonowaniem służb mundurowych, ta klasa pozwoli Ci poznać pracę policji, straży pożarnej, straży granicznej czy inspekcji transportu drogowego. Zyskasz również podstawową wiedzę związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem publicznym. Po ukończeniu tej klasy będziesz mógł kontynuować naukę w szkołach i na uczelniach kształcących specjalistów zatrudnianych we wszystkich rodzajach służb mundurowych.

KLASA SPORTOWA O PROFILU  „Piłka nożna”

Jeśli interesuje Ciebie kontynuowanie przygody z piłą nożną, a równocześnie chcesz uczyć się w szkole średniej, to ta klasa pozwoli Ci spełnić Twoje marzenia.

Klasa sportowa o " profilu piłka nożna"  to klasa dla chłopców zrzeszonych w różnych klubach piłkarskich oraz tych, którzy posiadają szczególne predyspozycje i umiejętności gry w piłkę nożną, a nie należą do żadnego klubu. Głównym celem utworzenia tej klasy jest podniesienie poziomu sportowego zawodników uprawiających piłkę nożną oraz stworzenie warunków do zdobycia wiedzy i umiejętności pozwalających uzyskać świadectwo maturalne, co gwarantuje wykwalifikowana kadra VII LO w Szczecinie. Dzięki zawartemu w 2019 roku porozumienia o współpracy pomiędzy VII Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie, a Klubem Sportowym „ARKONIA” będziesz mógł pod okiem trenerów – fachowców doskonalić grę w piłkę nożną.

Wszyscy uczniowie klasy spoza Szczecina będą mieli zapewnioną Bursę w Zespole Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu. Klasa jest kontynuacją oddziałów sportowych utworzonych w Szkole Podstawowej SP 69 w Szczecinie. Uczniowie wybrani zostaną do tej klasy m.in. na podstawie umiejętności piłkarskich w oparciu o wyniki przeprowadzonych testów selekcyjnych podczas trwającej rekrutacji. Zajęcia sportowe odbywać się będą systematycznie 4 razy w tygodniu w formie jednostek treningowych porannych (szkolna specjalizacja) oraz treningów popołudniowych klubowych. Uczniowie z tej klasy występować będą jako zawodnicy Klubu
Arkonia Szczecin w Wojewódzkiej lidze Juniorów Młodszych ZZPN

Zaproś mnie na swoją lekcję” to projekt edukacyjny zainicjowany przez Panią Irminę Żarską w mediach społecznościowych. Klasa 1g miała okazję w tym projekcie uczestniczyć. Z wychowawczynią klasy Magdaleną Brajtling zaprosiłyśmy na lekcję dr nauk humanistycznych Pana Adama Czarneckiego, który poprowadził zajęcia na temat patologii społecznych.

Nauczanie tradycyjne pozwala na swobodne stosowanie różnych metod podczas pracy z tekstem literackim.  Bardzo lubię wykorzystywać metodę projektu, aby bohaterowie lektur mogli stać się bliscy młodzieży. Wydawało mi się, że praca on-line  będzie nas w tej kwestii ograniczać.

Postanowiłam wykorzystać narzędzie dobrze znane młodzieży, Instagram. Klasa 2c i 2d tworzyła profile bohaterów „Lalki” B. Prusa. Niektóre prace były bardzo kreatywne, inne zabawne, zdarzały się też odtwórcze projekty. Projekt nie tylko wiele mówił o postaci literackiej, ale również o autorze zadania. Nie sposób zaprezentować wszystkie prace, wybrałam więc te, które szczególnie się wyróżniają.

Pomimo panującej pandemii, klasa 1A o profilu Bezpieczeństwo Publiczne,  postanowiła uczcić dni 2 z 4 służb patronujących jej profil – Dzień Straży Pożarnej oraz Dzień Straży Granicznej.
Z tej okazji na środowej godzinie wychowawczej on-line, elewi obejrzeli filmiki z testami sprawności fizycznej dla kandydatów do obu służb oraz wykonali w ramach konkursu klasowego, testy z zakresu wiedzy o pożarnictwie i hierarchii obowiązującej w straży granicznej.
Najlepszy wynik w klasie uzyskała Martyna Kowieska-96%. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Sobala-89%. Trzeci wyniki w klasie należał do Laury Kuś-77%.
Gratulacje!