Pokaż galerieWymiana młodzieży polsko – niemieckiej  /22.10.-28.10.2017r./

TRÓJMIASTO – Gdańsk, Gdynia, Sopot – Malbork - SZCZECIN

Za nami tydzień z grupą niemiecką i ich opiekunami. W tym roku realizowaliśmy zadania w nawiązaniu do I części projektu "Typisch Deutsch" w Niemczech - II część projektu językowego "Typisch Polnisch".

Program był bardzo bogaty: od wyjazdu 3-dniowego do Trójmiasta wraz z Malborkiem i zwiedzaniem zamku krzyżackiego, aż po wizytę w Szczecinie i naszej szkole.

Trójmiasto nie przywitało nas słońcem, ale udało się nam zwiedzić najważniejsze zabytki na Starym Mieście w Gdańsku. Spacer po Westerplatte wprowadził grupę w nastrój zadumy, Muzeum Bursztynu dało chwilę relaksu, a wiatr na molo w Sopocie ożywił.

Szkoła przywitała nas śniadaniem międzynarodowym przygotowanym przez uczniów biorących udział w wymianie polsko – niemieckiej, jak również pozostałych uczniów naszej szkoły /głównie z kl.1c i 2c/. Podczas śniadania Dyrektor VII LO Bogdan Dziewulski uroczyście powitał wszystkich uczniów, nauczycieli i opiekunów oraz zaproszonych gości z Euroregionu p.Iwonę Kowalczyk i p. Magdalenę Grześkowiak.

INTEGRACJA i SURVIVALPokaż galerie
Klasy 1a,1b i 1c w dniach 14.-15.09.2017r. pojechały do Czarnocina, by zintegrować się między sobą, poznać bliżej wychowawców, ale też spędzić ciekawie czas.

Zajęcia dla klas mundurowych 1a i 1b miały charakter głównie survivalowy, dla klasy 1c edukacyjny. Była okazja by wspinać się po ściance, strzelać do celu, ale też musieliśmy zbudować szałas i ugotować zupę na ognisku.

Nie zabrakło też wspólnej wycieczki rowerowej, spaceru nad zalew i zajęć integracyjnych z pedagogiem szkolnym.

Biwak survivalowy klasy 2a VII LO w Binowie

W dniach 14 – 15 września uczniowie klasy 2a o profilu bezpieczeństwo publiczne VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie przebywali w Binowie. To była szczególna wycieczka, na którą uczniowie nie pojechali, lecz poszli wraz z instruktorami i wychowawczynią, z pętli autobusowej Podjuchy do stanicy ZHP Bukowina w Binowie. Po zakwaterowaniu w domkach kempingowych, uczniowie podzieleni na grupy zaczęli zajęcia: paintball, przeprawa przez sięgające piersi bagno oraz praca narzędziami w warunkach walki o przetrwanie (uczyli się, jak zdobyć materiał na ognisko i jak je rozpalić tym, co mamy do dyspozycji). Nocne zajęcia uczestników survivalu z 2a obejmowały zbudowanie w lesie schronienia (szałasu), a po przerwie - grę terenową, w której podzieleni na patrole wykazać się mieli sprawnością fizyczną na czas i strzelaniem z wiatrówki (test Stroopa), ponownie spenetrować wodę, by zapamiętać ukryte pod pontonem hasło oraz wykorzystać ogień. Dzień obozowiczów zakończył się po godzinie pierwszej, ale o 7.00 była już pobudka:)

VII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjów do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO, który odbędzie się dnia 24 października 2017 roku w VII LO przy ul. Jana Styki 13 w Szczecinie. Zgłoszenia chętnych uczniów prosimy przesłać mailem albo faksem do dnia 18.10.2017 roku do organizatora konkursu, pani Doroty Jeziorskiej, e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fax szkoły 91 4877751.

Załącznik - regulamin konkursu.

Konkurs Pokaż galerieNAGRODA W KATEGORII FOTOGRAFICZNEJ - SZKOŁY GIMNAZJALNE 

PATRYK KORYCKI 

„SZCZECIŃSKI SKATEPARK - 

TU CZAS PŁYNIE INACZEJ”

GIMNAZJUM NR 34