W dniach 21 i  24 maja 2021 roku już po raz kolejny społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie uroczyście obchodziła pasowanie uczniów klas pierwszych o profilu biologiczno-kryminalistycznym i piłka nożna oraz dwóch klas mundurowych, które już od wielu lat stały się wizytówką naszej szkoły.  Przy pięknej pogodzie przed budynkiem liceum zgromadzili  się goście, Pan Dyrektor, nauczyciele i uczniowie.

zdjęcia3
zdjęcia4
zdjęcia6
zdjęcia5
zdjęcia2
zdjęcia1

Drodzy Czytelnicy VII LO!

We współpracy z Instytutem Książki po raz drugi zapraszam do udziału w akcji „Upoluj swoją książkę”.

Pobierzcie kod z załączonego plakatu, a przez cały listopad będziecie mieli możliwość przeczytania za darmo 12 nowych, atrakcyjnych książek!

Polecam Wam na długie, jesienne wieczory, bo nie tylko lekturą obowiązkową człowiek żyje.

Zaproś mnie na swoją lekcję” to projekt edukacyjny zainicjowany przez Panią Irminę Żarską w mediach społecznościowych. Klasa 1g miała okazję w tym projekcie uczestniczyć. Z wychowawczynią klasy Magdaleną Brajtling zaprosiłyśmy na lekcję dr nauk humanistycznych Pana Adama Czarneckiego, który poprowadził zajęcia na temat patologii społecznych.

Nauczanie tradycyjne pozwala na swobodne stosowanie różnych metod podczas pracy z tekstem literackim.  Bardzo lubię wykorzystywać metodę projektu, aby bohaterowie lektur mogli stać się bliscy młodzieży. Wydawało mi się, że praca on-line  będzie nas w tej kwestii ograniczać.

Postanowiłam wykorzystać narzędzie dobrze znane młodzieży, Instagram. Klasa 2c i 2d tworzyła profile bohaterów „Lalki” B. Prusa. Niektóre prace były bardzo kreatywne, inne zabawne, zdarzały się też odtwórcze projekty. Projekt nie tylko wiele mówił o postaci literackiej, ale również o autorze zadania. Nie sposób zaprezentować wszystkie prace, wybrałam więc te, które szczególnie się wyróżniają.

Pomimo panującej pandemii, klasa 1A o profilu Bezpieczeństwo Publiczne,  postanowiła uczcić dni 2 z 4 służb patronujących jej profil – Dzień Straży Pożarnej oraz Dzień Straży Granicznej.
Z tej okazji na środowej godzinie wychowawczej on-line, elewi obejrzeli filmiki z testami sprawności fizycznej dla kandydatów do obu służb oraz wykonali w ramach konkursu klasowego, testy z zakresu wiedzy o pożarnictwie i hierarchii obowiązującej w straży granicznej.
Najlepszy wynik w klasie uzyskała Martyna Kowieska-96%. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Sobala-89%. Trzeci wyniki w klasie należał do Laury Kuś-77%.
Gratulacje!