Klasa 2a o profilu "Bezpieczeństwo Publiczne" uczestniczyła w całodniowym seminarium w Berlinie dotyczącym spraw związanych ze służbą wojskową, jej działaniami w kraju i poza granicami państwa, historią sił zbrojnych w Ministerstwie Obrony Narodowej. 

Ponadto mogła zapoznać się ze strukturą polityczną i zadaniami parlamentu niemieckiego odwiedzając Bundestag.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu i możliwość uczestniczenia w spotkaniu w Bundesministerium der Verteidigung oraz zwiedzenia Bundestagu od "kulis" panu Guido Jeschke, natomiast za oprowadzanie i opiekę podczas naszej wizyty panu kapitanowi Jan Czarnitzki.

Wychowawca klasy 2a: Liliana Wasilewska

 

Wizyta u strażakówPokaż galerieDzisiaj uczniowie z klasy 1A o profilu Bezpieczeństwo Publiczne zapoznali się z taktyką działań gaśniczych i ratownictwa specjalistycznego. Strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 3 przy ul. Klonowica pokazali nam wozy specjalistyczne i opowiedzieli o swojej pracy. 

Odwiedziny w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w KoszaliniePokaż galerie

Klasa 2a o "Profilu bezpieczeństwo publiczne" odwiedziła w dniu 03.04.2019r. Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.
Zapoznaliśmy się z historią polskich formacji granicznych, obejrzeliśmy wystawę pamiątek (stare dokumenty, zdjęcia, mundury). Uczestniczyliśmy w wykładzie dotyczącym zasad rekrutacji do służby w Straży Granicznej. Na zakończenie odwiedziliśmy Trenażer strzelecki - Strzelnicę COSSG, gdzie zapoznaliśmy się z budową broni oraz strzelaliśmy w ramach ćwiczeń do celu.
Opracowała: Liliana Wasilewska

Wymiana młodzieży polsko - niemieckiejPokaż galerieZakończyła się właśnie wymiana młodzieży polsko - niemieckiej ze szkołą partnerską w Rotenburgu an der Fulda.
W programie mieliśmy zajęcia warsztatowe w szkole - Jakob Grimm Schule, wycieczkę do urokliwej miejscowości Fuldy, gdzie zwiedzaliśmy starówkę z oraz dwudniowy pobyt w Berlinie.
Fulda to miasto położone ok. 100 km od Frankfurut nad Menem. Jest siedzibą biskupstwa, które założył św. Bonifacy - patron Niemiec. Tam też do dnia dzisiejszego spoczywa jego ciało, a co roku przy jego grobie zbiera się na narady niemiecki episkopat Kościoła katolickiego. Współcześnie Fulda jest określana jako „miasto barokowe”. Większość zabytków pochodzi z XVIII wieku, ale ich początki sięgają wieku VIII, gdy do miasta przybył św. Bonifacy. Najbardziej znane zabytki to:
 - katedra Świętego Zbawiciela i św. Sebastiana (VIII-XVIII wiek) - zbudowana na miejscu wcześniejszego kościoła w latach 791-819
 - kościół św Michała (St. Michael) (wybudowany w IX wieku); Obliczylismy, że ma ponad 1200 lat.!
 - pałac miejski (XVIII wiek);
Berlin - przywitał nas jesienną pogodą, ale również zachwycił.

ZDJECIA 128 lutego 2019 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy VII Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie, a Klubem Sportowym „ARKONIA”. Stosowny dokument podpisany przez mgr Bogdana Dziewulskiego - Dyrektora VII LO i Roberta Gliwę – Prezesa Zarządu 

KS „ARKONIA” określa zasady tworzenia, organizacji oraz funkcjonowania oddziałów sportowych o profilu – piłka nożna chłopców, zwanych klasami sportowymi.

Pierwsza klasa sportowa utworzona zostanie 1 września 2019 r, a nabór do niej odbędzie się zgodnie z terminami przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do publicznych szkół na terenie woj. zachodniopomorskiego na rok szkolny 2019/2020.

Specjalistyczne próby sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy sportowej zostaną przeprowadzone przez trenerów KS ARKONIA na boisku ORLIK
VII LO przy ul. Jana Styki 13 w następujących terminach:

27 maja 2019 w godz. 1700 – 2000 

3 czerwca 2019 w godz. 1700 – 2000 

Więcej szczegółów na temat klasy sportowej oraz próby sprawności fizycznej będzie można uzyskać podczas „Dnia Otwartej Szkoły” w miesiącu kwietniu (dokładna data zostanie podana na stronie internetowej szkoły).

Zapraszamy!