BAJALANDPokaż galerie19.12.2017r. przyjechali do nas goście z Lubeki p.Rudolf Kastelik i p.Michael Knoll.

Uczniowie z tej okazji przygotowali krótkie występy artystyczne i recytatorskie. Połączyliśmy siły i dzięki zaangażowaniu młodzieży spędziliśmy przedświąteczny czas w miłej bajkowej atmosferze.

Występy uczniów były bardzo urozmaicone, w programie pojawiły się bajki po niemiecku i angielsku, wspólne kolędowanie, występy z pokazem gimnastyki oraz występy woklane.

Wyróżniliśmy najlepszych uczestników naszego konkursu. Najcenniejsze było jednak spotkanie w radosnym klimacie połączone z elementem edukacyjnym, gdyż nasi goście zaszczycili nas swoją obecnością również na świątecznej lekcji.

Geometryczne ozdoby świątecznePokaż galerieSzkolny konkurs matematyczno-plastyczny "Geometryczne ozdoby świąteczne", zorganizowany przez nauczycielki matematyki, Panie: Joannę Grześ – Stelmasiak, Annę Hnatewicz i Dorotę Jeziorską, został w dniu 21.12.2017 rozstrzygnięty. Wybór zwycięzców był niezwykle trudny, gdyż wpłynęło prawie trzydzieści prac: stroiki, choinki, bombki - niektórzy uczniowie wykonali kilka ozdób. Jury przyznało pierwsze miejsce Mikołajowi Bobrowskiemu z klasy 2a, drugie miejsce Milenie Młynarskiej z kl. 2c, trzecie Aleksandrze Gaweł z kl. 2c - wszyscy oni wykonali piękne i pomysłowe „matematyczne” choinki oraz dwa wyróżnienia: Klaudii Łopatko z kl. 3b oraz Patrycji Okołot z 2a, które zrobiły bombki. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział i życzymy: WESOŁYCH ŚWIĄT!

Pokaż galerieUczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego spędzili "Mikołajki" w Stralsundzie.

06.12.2017r. w środę pojechaliśmy z grupą młodzieży do Stralsundu. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy centrum starego miasta, spacerowaliśmy zabytkowymi uliczkami podziwiając stare kamienice. Dotarliśmy też do tzw. kwartału szwedzkiego, który zachwycił swoim klimatem i małymi domkami. Odwiedziliśmy Oceanarium oraz uczestniczyliśmy w grze miejskiej. Karty pracy pozwoliły na realizację zadań dodatkowych. Uczniowie chętnie je wykonywali, a dla najlepszych przewidziane były nagrody.

Ponieważ byliśmy bardzo grzeczni, to udało nam się spotkać św. Mikołaja:)

Najważniejszym jednak punktem programu okazał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Zauroczył on  wszystkich swą magiczną atmosferą, świątecznymi zapachami i wystrojem.

Wycieczka sprawiła młodzieży dużo radości i wprowadziła w miły świąteczny nastrój.

Rachmistrz 2017Pokaż galerieDnia 24 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole jedenasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO. Jak zwykle, jego uczestnicy mieli 90 minut na rozwiązanie 25 różnorodnych zadań rachunkowych bez pomocy kalkulatora. W tym roku o tytuł Największego i Najszybszego Rachmistrza VII LO rywalizowało 56 uczniów, w tym gimnazjaliści z GM 1, 2, 7, 10, 34, jak również uczniowie reprezentujący VII LO. 

Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: poprawność obliczeń i czas wykonania zadań (wtedy co najmniej połowa z nich musi być poprawna). W dniu 30. 11. 2017 gratulacje najlepszym zawodnikom składali i upominki wręczali: pan dyrektor Bogdan Dziewulski wraz z panią Dorotą Jeziorską, organizatorem konkursu.