W dniu 29 października2019 r. mieliśmy spotkanie ze strażakiem aspirantem Maciejem Paszkiewiczem z Jednostki  Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 Straży Pożarnej, przy ulicy Grodzkiej w Szczecinie.

W  dniu 6 listopada 2019 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbyło sie spotkanie uczniów klasy I E Strażacko – Ratowniczej z Michałem Sroką – podkomisarzem Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

            W dniu 29.10.2019r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Dniu Otwartym Placówki Straży Granicznej. Podczas spotkania, które wpisuje się w szkolny program doradztwa zawodowego uczniowie zapoznali sie ze strukturą, zadaniami realizowanymi przez Straż Graniczną oraz mogli zobaczyć sprzęt używany w trakcie pełnienia służby. Ponadto przyszli maturzyści zapoznali się z możliwościami zatrudnienia w formacji po ukończeniu szkoły. W programie zaplanowano również spotkanie z funkcjonariuszami Archiwum SG. Była to okazja do wprowadzenia młodych ludzi w rys historyczny formacji, który swoimi korzeniami sięga roku 1924, kiedy to powstał Korpus Ochrony Pogranicza.Uczniowie oglądali zbiory Archiwum, które jest jedynym takim muzeum w Polsce.Bardzo dziękujemy za zaproszenie. 

Uczniowie i opiekunowie VII LO
Liliana Wasilewska, Iwona Brzozowska

Dzień Otwarty Placówki Straży Granicznej w SzczeciniePokaż galerie

Rekord WOŚPPokaż galerie16 października w całej Polsce obchodzimy

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje co roku bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy.

W tym roku także nasze liceum zdecydowało się przystąpić do tej wyjątkowej akcji, w  której wzięło udział 1399 instytucji oraz aż 144 867 osób w całej Polsce. 

 

RachmistrzPokaż galerie  Trzynasta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ VII LO odbyła się 16.10.2019 r. w naszej szkole z udziałem 45 uczestników. Walczą oni o zaszczytne tytuły Największego Rachmistrza VII LO oraz Najszybszego Rachmistrza VII LO. Zwycięzców ogłosimy w listopadzie, a na razie zamieszczamy zadania wraz z odpowiedziami. Następna szansa dla tych, co z nieśmiałości udziału nie wzięli, będzie za rok :)
Organizator Dorota Jeziorska