KLASA O PROFILU

„Strażacko - ratowniczym”

Klasa dla odważnych i zdecydowanych !!!

Klasa o profilu strażacko-ratowniczym to oferta dla uczniów ukierunkowanych na przygotowanie do pracy w Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbach Ratowniczych. Patronat nad klasą objął Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie oraz Pomorskie Towarzystwo Ratownicze. Uczniowie realizujący naukę w tej klasie uczestniczyć będą m.in. w zajęciach prowadzonych przez strażaków z PSP w Szczecinie oraz na terenie PSP „Gazoport” w Świnoujściu, PSP Portu Lotniczego w Goleniowie, w jednostkach OSP i WOPR, Morskiej Służby Poszukiwawczo Ratowniczej SAR w Świnoujściu, Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu, w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej.

Dzięki współpracy z Jednostkami Ratowniczo – Gaśniczymi PSP w Szczecinie oraz jednostkami OSP i WOPR będziesz miał wyjątkową możliwość połączenia nauki
z praktyką!

Oferujemy:

• dodatkowe zajęcia sportowe, przygotowujące do testów sprawnościowych wymaganych w szkołach pożarniczych i na kierunkach związanych z służbami ratowniczymi,
  • specjalistyczne zajęcia prowadzone przez fachowców w: PSP w Szczecinie, PSP „Gazoport” w Świnoujściu, PSP w Porcie Lotniczym w Goleniowie, Jednostkach OSP i WOPR, Morskiej Służbie Poszukiwawczo Ratowniczej SAR w Świnoujściu, Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu, Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej.

Przewidujemy także zorganizowanie dodatkowych zajęć związanych ze specyfiką klasy takich, jak:

• musztra,
  • samoobrona,
  • wspinaczka,
  • ratownictwo medyczne z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, w tym m.in. fantomów, AED, deski ortopedycznej, kamizelki Act Fast,
  • język migowy.

Planujemy zorganizowanie kursów kończących się uzyskaniem certyfikatów:

• z zakresu pierwszej pomocy KPPP, BLS/AED,
  • nurkowania,