KLASA O PROFILU

„Bezpieczeństwo publiczne”

to profil z gwarancją przyszłego zatrudnienia !!!

Jeśli interesujesz się funkcjonowaniem służb mundurowych, klasa o profilu „Bezpieczeństwo publiczne” pozwoli Ci poznać pracę Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Żandarmerii Wojskowej czy Inspekcji Transportu Drogowego. Zyskasz również podstawową wiedzę związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem publicznym. Po ukończeniu tej klasy będziesz mógł kontynuować naukę w szkołach i na uczelniach kształcących specjalistów zatrudnianych we wszystkich rodzajach służb mundurowych.

Dzięki współpracy zawartej z licznymi instytucjami i służbami mundurowymi oferujemy
Ci wyjątkową możliwość połączenia nauki z praktyką!

Na specjalistycznych zajęciach prowadzonych przez służby mundurowe:

• dowiesz się, jak funkcjonują służby mundurowe,
  • nauczysz się nosić mundur,
  • zostaniesz zapoznany z ceremoniałem w służbach mundurowych,
  • poznasz główne zadania ochrony ludności,
  • otrzymasz odpowiedź na pytania: co to jest bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie strategiczne i kryzysowe, kryminalistyka i kryminologia,
  • poznasz podstawy prawa karnego,
  • nabierzesz praktycznych umiejętności pracy zespołowej a także rozwiązywania problemów w sytuacjach zagrożenia,
  • zetkniesz się z technikami interwencji i negocjacji,
  • nie będzie Ci obca topografia i orienteering.
  • poznasz historię służb mundurowych w Polsce i na świecie oraz pracę służb i oddziałów specjalnych,
  • zostaniesz zapoznany z zadaniami, prawami i obowiązkami współczesnych służb mundurowych w Polsce,
  • uzyskasz wiedzę na temat współpracy międzynarodowej służb mundurowych.

Uczniom tej klasy proponujemy ponadto specjalistyczne formy zajęć prowadzonych przez ekspertów:

• ćwiczenia z musztry,
  • strzelectwo sportowe,
  • techniki interwencji i samoobrony,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • wspinaczka,
  • paintball

Przewidujemy także zorganizowanie obozów, a także zajęć terenowych i innych związanych ze specyfiką klasy:

• obozy survivalowe,
  • obóz wodny z elementami ratownictwa wodnego,
  • biegi na orientację.