Jedyna taka klasa w szczecińskim liceum!!!
strazkobinezonyJeśli interesujesz się funkcjonowaniem służb mundurowych, to ta klasa pozwoli Ci poznać pracę policji, straży pożarnej, straży granicznej czy inspekcji transportu drogowego. Da Ci również podstawową wiedzę związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem publicznym, a także przygotuje pod względem merytorycznym i praktycznym do kontynuowania nauki
w szkołach wyższych, szkołach pomaturalnych i policealnych kształcących specjalistów zatrudnianych we wszystkich rodzajach służb mundurowych. Otworem staną również przed Tobą szkoły przygotowujące do cywilnego zawodu związanego z bezpieczeństwem publicznym, jak np. pracownik ochrony osób i mienia czy pracownik firmy detektywistycznej.

Dzięki współpracy z policją, strażą pożarną, strażą graniczną i inspekcją transportu drogowego oferujemy Ci wyjątkową możliwość połączenia nauki z praktyką!

• Na specjalistycznych zajęciach prowadzonych przez fachowców:
  • dowiesz się jak funkcjonują służby mundurowe.
  • nauczysz się nosić mundur.
  • zostaniesz zapoznany z ceremoniałem w służbach mundurowych.
  • poznasz główne zadania ochrony ludności.
  • otrzymasz odpowiedź na pytania: co to jest bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie strategiczne i kryzysowe, kryminalistyka i kryminologia.
  • poznasz podstawy prawa karnego.
  • nabierzesz praktycznych umiejętności pracy zespołowej a także rozwiązywania problemów w sytuacjach zagrożenia.
  • zetkniesz się z technikami interwencji i technikami negocjacji.
  • nie będzie Ci obca topografia i orienteering.

Na zajęciach realizowanych w ramach rozszerzonych przedmiotów:

• poznasz historię służb mundurowych w Polsce i na świecie oraz pracę służb i oddziałów specjalnych.
  • zostaniesz zapoznany z zadaniami, prawami i obowiązkami współczesnych służb mundurowych w Polsce.
  • dowiesz się, co to są Konwencje genewskie.
  • zapoznasz się z historią wojskowości od czasów starożytnych do współczesności a także z dziejami broni.
  • uzyskasz wiedzę na temat współpracy międzynarodowej służb mundurowych.
  • wzbogacisz swoją wiedzę dotyczącą współczesnych konfliktów lokalnych.
  • będziesz mógł poszerzyć wiadomości na temat terroryzmu na świecie i jego zwalczania.

Podczas trzyletniej nauki w VII LO będziesz się uczył następujących obowiązkowych przedmiotów uzupełniających:

• „Techniki interwencji i samoobrona”,
  • „Sztuka mediacji i negocjacji”,
  • „Determinanty bezpieczeństwa”,
  • „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych”,
  • „Podstawy prawa”,
  • „Komunikacja interpersonalna”.

Uczniom tej klasy proponujemy ponadto specjalistyczne formy zajęć dodatkowych prowadzonych przez ekspertów:

• Strzelectwo sportowe,
  • Musztra,
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • Wspinaczka,
  • Paintball.

Przewidujemy także zorganizowanie płatnych obozów a także zajęć terenowych i innych związanych ze specyfiką klasy:

• Obozy survivalowe.
  • Biegi na orientacje.

Zainteresowanym uczniom planujemy zorganizować na terenie szkoły:

• Płatny kurs z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej,
• Płatny rozszerzony kurs na prawo jazdy.

Przedmioty rozszerzone w klasie to: język angielski, WOS i historia.